دسته بندی مقالات
دسته‌ها
پمپ های َA10VSO  ساخت رکسرود
پمپ های َA10VSO ساخت رکسرود

پمپ پیستونی اکسیال یا محوری پمپ پیستونی محوری سری A10VSO توسط شرکت Bosch Rexroth برای اولین بار در سال 1970 عرضه شد. پمپ های A10VSO توسط شرکت بوش رکسروت (Bosch Rexroth) تولید می شوند. این

بلوک منیفولد هیدرولیک (Hydraulic Manifold Block) چیست و چه کاربردی در صنعت هیدرولیک دارد ؟
بلوک منیفولد هیدرولیک (Hydraulic Manifold Block) چیست و چه کاربردی در صنعت هیدرولیک دارد ؟

بلوک منیفولد هیدرولیک (Hydraulic Manifold Block) چیست و چه کاربردی در صنعت هیدرولیک دارد ؟ بلوک منیفولد هیدرولیک (Hydraulic Manifold Block) یا همان بلوک شیرهای هیدرولیک، قطعه‌ای است که در سیستم‌های هیدرولیک به کار می‌رود.

تنظیم گاز ازت (نیتروژن) اکومالاتور در سیستم هیدرولیک
تنظیم گاز ازت (نیتروژن) اکومالاتور در سیستم هیدرولیک

تنظیم گاز ازت (نیتروژن) اکومالاتور در سیستم هیدرولیک جهت محاسبه میزان گاز ازت از نرم افزار ASPLIGHT که توسط شرکت HYDAC طراحی شده توصیه می شود . به علت پیچیدگی محاسبات با استفاده از این

سیال هیدرولیک (روغن هیدرولیک مناسب )
سیال هیدرولیک (روغن هیدرولیک مناسب )

روغن هیدرولیک یکی از نوع روغن‌های کاربردی در صنعت است و برای انتقال قدرت هیدرولیکی از طریق سیستم‌های فشار قابل انعطاف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انتخاب روغن هیدرولیک (سیال هیدرولیک مناسب )، معمولاً به

مقالات پیشنهادی

سرفصل مطالب

شیر های تغییر مسیرهیدرولیک (Directional Valve)

 

سایز های متداول شیر های کنترل مسیر هیدرولیک

با توجه به میزان دبی پمپ، باید از سایز شیر هیدرولیک متناسب با ظرفیت دبی عبوری آن شیر هیدرولیک استفاده کنیم . به طوریکه افت فشار ورودی و خروجی سیال هیدرولیک بیشتر از 1 PSI نباشد . در صورت عدم در نظر گرفتن افت فشار در سیستم هیدرولیک ، باعث بروز مشکلاتی از جمله کاهش راندمان ، داغ شدن سیال هیدرولیک ( روغن) به علت کم بودن مجرای عبوری سیال از شیر کنترل مسیر و به نوبه خود اتصالات هیدرولیک ، کاهش عمر پمپ و تجهیزات دیگر خواهد شد .

شیر های کنترل مسیر هیدرولیک در سایز های ¼ (01) و 3/8 (03)  عملکرد مستقیم دارند و مستقیما با اعمال ولتاژ به بوبین آنها میدان مغناطیسی ایجاد شده در سلونوید باعث حرکت اسپول شیر می گردد و تغییر وضعیت می دهد.  شیر های هیدرولیک در سایز های  1/2  و 3/4 -1-1/4 و بیشتر ترکیبی از  یک شیر ¼ یا 3/8  به همراه شیر اصلی بزرگتر می باشد . که براساس استانداد ISO4401 طراحی و تولید می شوند.

 

01(-1/4) inch

داری 4 پورت بصورت مربعی در کنار هم قرار گرفته شده توسط 4  عدد  پیچ M5  به بلوک زیر شیری متصل می گردند . سایز اورینگ  و هر شیر داری 4 عدد از جنس NBR  می باشد .

03(-3/8) inch

شیرهای 8/3 دارای 2 پورت مشترک T تخلیه و  T1 ,T2 A B P  می باشند و براساس استانداد با 4 عدد پیچ  M6 به بلوک زیر شیر متصل می گردد.

اورینگ این شیر ها سایز 5 عدد از جنس NBR می باشد .

 

04-1/2) inch

 

از سایز 2/1 تا 2 اینچ از شیر های کنترل مسیر هیدرولیک اسپولی با توجه به نیاز دبی بالا از شیر های عملکرد پیلوتی مشابه تصویر که از تلفیق 1 عدد شیر سایز 01-و 03 نصب شده بر روی شیر دایرکشنال پیلوت داخلی – یا خارجی مورد استفاده قرار می گیرد – این نوع شیر ها علاوه بر پورت های A P T B  دو پورت دیگر X  و Y  که پورت پیلوت خارجی و پورت X   تخلیه یا درین  را دارد

06-3/4inch

08-1 inch

010-1-1/4 inch

12-2 inch

 

1-شیر های هیدرولیک 1/4 یا شماره NG6 – سایز شیر براساس استاندارد Rexroth آلمان سایز این شیر ها با عدد کد فنی مطابق با سومین و چهارمین عدد مشخص می شود مانند  4WE 6  یا WH 6  و ..

در برند ویکرز EATON VICKERZ برای DG4V-3  و در شیر های یوکن ژاپن

ISO 4401,
size 03; ANSI/
B93.7M-D03

 

 

 

شیر های تغییر مسیرهیدرولیک (اسپولی )

وزن شیر هیدرولیک

میزان حداکثر نشتی مجاز مناسب جهت دبی عبوری سایز شیر هیدرولیک
کمتر از  1.3 کیلو گرم 19.7 c  در دقیقه

در فشار 69 بار

30 الی 40 لیتر در دقیقه 03- یا ¼ یا سایز 6

6 میلی متر سوراخ پورت شیر می باشد

با توجه به طراحی شیر هیدرولیک و سازنده و همچنین نوع فرمان شیرحداکثر 90 لیتر در دقیقه 8/3 یا سایز
با توجه به طراحی شیر هیدرولیک و سازنده و همچنین نوع فرمان شیرحداکثر 170 لیتر در دقیقه سایز 2/1 یا
با توجه به طراحی شیر هیدرولیک و سازنده و همچنین نوع فرمان شیرحداکثر 240 لیتر در دقیقه سایز 4/3
با توجه به طراحی شیر هیدرولیک و سازنده و همچنین نوع فرمان شیرحداکثر 450 لیتر در دقیقه سایز1-4/1